Ciekawe rozpoczęcie roku w Dworku Białoprądnickim

W nowym roku Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na dwa koncerty – pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę, 13 stycznia o 19.00, a na scenie zobaczymy Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare pod dyrekcją i batutą prof. dr hab. Moniki Bachowskiej.

Z kolei w poniedziałek, 29 stycznia usłyszycie z kolei najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe oraz pieśni XX-lecia międzywojennego w ramach obchodów 20-lecia istnienia w Dworku Białoprądnickim cyklu koncertów pt. „Spotkania z operą i nie tylko…”. Bilety dostępne w sprzedaży.

Również w połowie miesiąca odbędzie się koncert zespołu sumi e., laureata ubiegłorocznej Odkrywki, czyli przeglądu muzycznego skierowanego do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu. Sumi e. to duet instrumentalno-wokalny założony w 2023 roku przez Małgorzatę Buracką i Krzysztofa Kowalczyka – wykonuje muzykę w nurcie lo-fi, neofolku, którą cechuje minimalizm. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

W styczniu należy pamiętać też o chwili oddechu i czasie dla siebie. W uzyskaniu równowagi z pewnością pomoże udział w bezpłatnym spotkaniu z Andreą Bnin Bnińską w ramach cyklu Zdrowie holistyczne. Fani literatury mogą z kolei liczyć na emocje podczas dwóch wieczorów w ramach Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon, w których udział weźmie Edyta Maria Bożydar, autorka książki „365 dni, by być szczęśliwą” oraz poeta Leszek Lisiecki.

Gościem styczniowego spotkania podróżniczego w dworku będzie Witold Palak, wyjątkowy motocyklista, który dociera tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł – w niedostępne dla obcokrajowców bazy wojskowe, wioski pośrodku górskich pustkowi, trudno osiągalne przełęcze czy tereny zamieszkałe przez mało znane plemiona. Witold Palak nie tylko pokonuje motocyklem trudne drogi, przeważnie te daleko od głównych szos, ale prowadzi kulturową eksplorację, które owocem są jego podróżnicze książki. 6 stycznia zaprezentuje on prelekcję o nazwie „Z himalajskich przełęczy na sumatrzańskie wulkany”. Końcem miesiąca, 25 stycznia, w przestrzeniach budynku przy ul. Papierniczej zagości z kolei Anna Weber. Podczas spotkania influencerka, autorka poradnika „Rok wychowania przez sztukę czyli jak żyć kreatywnie” i dusza firmy Pomelody opowie nieco o rozwijaniu i pielęgnowaniu postawy twórczej, wrażliwości i zachwytu, odpowie też na pytania odbiorców.

Bilety na wydarzenia dostępne są w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz za pośrednictwem strony Ekobilet.

 

Najnowsze

Co w Krakowie