Cios dla arcybiskupa Jędraszewskiego. Papież podjął decyzję!

fot. Tomasz Cichocki

To już pewne – Marek Jędraszewski nie otrzymał kardynalskiej nominacji od papieża. Dla ekspertów od spraw kościoła to jasny przekaz, że Watykan nie stoi murem za krakowskim arcybiskupem. Tym samym Jędraszewski słono płaci za swoje kontrowersyjne wypowiedzi.

Co więcej, nominacji nie otrzymał żaden polski duchowny.

„To osłabia wizerunkowo Kościół w Polsce w oczach opinii katolickiej. Szczególnie uderza ociąganie się papieża z nominacją kardynalską dla abp Jędraszewskiego, było nie było następcy św. Jana Pawła II na urzędzie biskupa krakowskiego” – ocenia na blogu Adam Szostkiewicz, który zajmuje się tematyką kościelną.

Brak nominacji dla Jędraszewskiego to jasny sygnał, że papież Franciszek nie jest tak radykalny w poglądach jak krakowski arcybiskup. Przypomnijmy, że duchowny od lat walczy z homoseksualistami, a osoby LGBT z ambony nazywa „zarazą”.

Abp Jędraszewski znów zionie nienawiścią. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mówił o „tęczowej zarazie”

Niektórzy ludzie tymi słowa byli tak urażeni, że złożyli nawet pozew do prokuratury. Na Jędraszewskim nie robi to jednak większego wrażenia, ponieważ od lat znany jest z tego, że nie gryzie się w język. I dopóki to się nie zmieni, to pewnie nie ma co liczyć na przychylność papieża Franciszka.

Seksturystyka, homolobby, pedofilia… Oto najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi głowy krakowskiego Kościoła

jt

Zobacz także