Cisza wyborcza trwa! Ile było incydentów wyborczych? [wideo]

Do tej pory w żadnym z 27 415 lokali wyborczych głosowanie nie rozpoczęło się z opóźnieniem. W dniu wczorajszym oraz w nocy z soboty na niedzielę odnotowano 64 przypadki naruszenia ciszy wyborczej – podaje Państwowa Komisja Wyborcza

Najwięcej przypadków naruszenia ciszy wyborczej było w Białymstoku – 15, a w Szczecinie – 10. Dotyczyły uszkadzania i usuwania ogłoszeń wyborczych.

Zanotowano również przypadki kradzieży banerów wyborczych. W skali kraju było ich 7. Najwięcej takich przypadków miało miejsce w Lublinie. 

Ujawniono 12 przypadków agitacji wyborczej. Najwięcej w Gorzowie Wielkopolskim – 4 oraz w Katowicach – 2. Innych przypadków agitacji wyborczych bez posługiwania się materiałami wyborczymi było 45. Najwięcej w Warszawie i Łodzi – po 4 przypadki. Przestępstwa popełniono w internecie. 

Trzy razy podano wyniki sondaży lub wyniki wyborów. Wszystkie incydenty miały miejsce w Warszawie. Wszystkie osoby zgłosiły, że sondaż był podany na pasku w programie telewizyjnym. 

W urzędzie gminy w miejscowości Łowcza podczas naprawy doszło do wybuchu pieca CO. Incydent miał miejsce dzień przed głosowaniem. W miejscu miał być lokal wyborczy, ale został przeniesiony do szkoły podstawowej. 

źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Najnowsze

Co w Krakowie