Co dalej z rowerami miejskimi? Mamy oświadczenie Wavelo

fot. ZIKiT

– Od przyszłego roku w Krakowie nie będzie już działała wypożyczalnie rowerów Wavelo – napisaliśmy w KRKnews. Teraz do naszych informacji odniosła się firma, choć jej oświadczenie na pewno nie uspokoi miłośników tego środka komunikacji. 

Na początku był boom. Mieszkańcy Krakowa bardzo cenili sobie możliwość łatwego pokonania kilku kilometrów za drobne pieniądze. Rowery z niebieskimi emblematami w ciepłe dni śmigały po mieście aż miło, a sieć wypożyczalni rozwijała się. Teraz jednak nastąpiło nagłe wyhamowanie – napisaliśmy, a więcej możecie przeczytać poniżej:

To koniec! Rowery miejskie wycofują się z Krakowa!

Po tym artykule otrzymaliśmy oświadczenie Alberta Wójtowicza, Dyrektora Operacyjnego Projektu Wavelo. Niestety, nie wnosi ono wiele do sprawy i – co ważniejsze – nie odpowiada na pytanie, co dalej z wypożyczalnią rowerów miejskich.

„W dniu 25 października 2019 r. spółka BikeU złożyła do Urzędu Miasta Krakowa pismo wypowiadające umowę na prowadzenie systemu wypożyczalni rowerów Wavelo. Aktualnie trwają rozmowy z przedstawicielami Miasta, które mają na celu znalezienie nowych rozwiązań dla Zamawiającego, dotyczących przyszłości systemu rowerów miejskich w Krakowie” – to najważniejszy fragment oświadczenia.

O losie wypożyczalni rowerów miejskich będziemy na bieżąco informowali w KRKnews.

kt

 

Zobacz także