Co działo się na Tauron Arenie? Antyterroryści wylądowali na dachu! [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Spokojnie, to tylko ćwiczenia. W Tauron Arenie Kraków umiejętności doskonalili kontrterroryści Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie.

– W ramach przedmiotowego szkolenia wysokościowego z użyciem śmigłowca wykorzystano techniki desantu i ewakuacji zespołu bojowego przy użyciu lin osobistych oraz liny desantowej w razie potrzeby szybkiego przemieszczenia funkcjonariuszy w sytuacji kryzysowej – informują służby.

Kontrterroryści ćwiczyli m.in. zjazd ze śmigłowca na linach osobistych i pokładowych w terenie, gdzie istnieje potrzeba desantowania większej liczby funkcjonariuszy, a także zjazd na ograniczoną przestrzeń np. platformę. Są to umiejętności przydatne podczas działań bojowych i ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną czy awarią techniczną.

Celem szkolenia było nie tylko doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca, ale i wypracowanie wspólnych algorytmów postępowania. Przećwiczone zostały elementy zjazdu na dach obiektu oraz szybkiego desantu do wewnątrz hali.

Oto zdjęcia Małopolskiej Policji:

Antyterroryści na Tauron Arenie

Antyterroryści  na Tauron Arenie
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca