Co można robić w czwartek? Zaskakujące propozycje na nudę!

Musisz przeczytać

Kino peruwiańskie, teatr czy potańcówka? W czwartek nie trzeba się nudzić, a dzisiaj w Krakowie odbywa się wiele kulturalnych wydarzeń, których nie możecie przegapić! Zobaczcie, co możecie wybrać! 

Właśnie rozpoczyna się Podgórska Jesień Kulturalna 2019, która potrwa do 22 września. W programie solidna porcja dobrej muzyki na żywo, piknik sąsiedzki, gra terenowa dla szkół, warsztaty literackie dla dzieci i potańcówka przy żarówkach. Impreza rozpoczyna się o godz. 18.00 w Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13 koncertem Powróćmy jak za dawnych lat… Znane arie i duety operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie oraz utwory muzyki polskiej zaśpiewają Bożena Zawiślak-Dolny (mezzosopran) i Witold Wrona, z akompaniamentem Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej (fortepian).

Ze sceną zaznajomiony był od małego, a z czasem rozwinął w sobie miłość do bluesa, rocka i połączenia tych gatunków oraz nauczył się tak świetnie tworzyć taką muzykę, że w 2017 roku znalazł się wśród nominowanych magazynu „Total Guitar” do tytułu „Bluesowego Gitarzysty Roku” i znalazł się w gronie czołowych 15 gitarzystów bluesowych świata według serwisu Music Radar. Kris Barras, bo o nim mowa, zagra na gitarze dla fanów bluesowych brzmień o godz. 19.30 w Zaścianku przy ul. Rostafińskiego 4.

Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi. Łączą ich podeszły wiek, samotność i lęk przed rodzącym się uczuciem. On – bezdomny, zajmujący się na co dzień fotografią ekscentryk. Ona – pozbawiona wzroku marzycielka, żyjąca obrazem miasta zapamiętanym z dzieciństwa. On – wspaniały Jan Peszek. Ona – niepowtarzalna, obchodząca jubileusz 60-lecia pracy zawodowej, Anna Polony. Spektakl „Miłość” to wzruszająca i dowcipna opowieść o odkrywaniu namiętności i rodzącej się erotycznej fascynacji dwójki dojrzałych osób. Początek o godz. 18.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

„W szczegółach tkwi diabeł, który do czynu wiedzie zarówno czarownice, jak i wyruszającą na polowanie społeczność” – mówi Marcin Wierzchowski, reżyser spektaklu „Sekretne życie Friedmanów” inspirowanego nominowanym do Oscara filmem dokumentalnym Andrew Jareckiego. W latach 80. sprawa oskarżonych o pedofilię ojca i syna wstrząsnęła Ameryką. Podczas spektaklu o godz. 19.00 widz, poruszając się wraz z odgrywającymi swoje role aktorami po teatralnej przestrzeni Sceny Stolarnia, będzie mógł sam oceniać, wydawać wyroki, zmieniać zdanie i ulegać skrajnym emocjom, które towarzyszą społeczeństwu dokonującemu samosądu.

O godzinie 18.00 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprasza na spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nobla Hertą Müller! Wydarzenie towarzyszy wystawie prac noblistki „Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo” w MOCAK-u, przedstawiającej kilkadziesiąt kolaży, powstałych w latach 2005–2018. Ekspozycja trwa do niedzieli, 22 września.

W kolejnej odsłonie przeglądu współczesnego kina peruwiańskiego w Instytucie Cervantesa przy ul. Kanoniczej 12 o godz. 18.00 zobaczymy „Una sombra al frente”. Główny bohater filmu, młody inżynier Enrique Aet, zostaje zaangażowany w budowę sieci dróg w Peru. Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, w czasach szybkiego rozwoju sektora budowlanego i intensywnej industrializacji kraju, podsycanej przez ducha pozytywizmu, panującego w Republice, której władze dążą do połączenia różnych zakątków dzikiego i trudnego geograficznie terytorium. Po niedawno zakończonej, strasznej wojnie, władze Republiki Peru sięgają po niedostępne, lecz ważne obszary porośnięte dżunglą i zamierzają połączyć deszczowe lasy Amazonii z resztą kraju.

js/krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca