„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Co powstanie w miejscu Tesco? Można składać wnioski do planu

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Do 12 marca można składać wnioski do projektu planu miejscowego dla obszaru „Kapelanka”. To teren, na którym stoi hipermarket Tesco. Nowy właściciel chciałby tam wybudować głównie mieszkania, tymczasem studium zagospodarowania przestrzennego zakłada, że to obszar usług, a mieszkania mogą być jedynie uzupełnieniem głównej funkcji.

Rada Miasta Krakowa pod koniec stycznia zdecydowała o przystąpieniu do prac nad planem dla obszaru między ulicami Kapelanka, Grota Roweckiego i Kobierzyńską. Chodzi o 13 hektarów, które dziś zajmuje głównie hipermarket Tesco. Urząd Miasta właśnie rozpoczyna prace nad projektem tego planu. Na początek przyjmuje wnioski. Sugestie, co powinno się znaleźć w trójkącie trzech ulic, można składać do 12 marca.

Rozpoczęcie prac nad planem oznacza, że dla objętego nim obszarem przez co najmniej kilka miesięcy nie będą wydawane warunki zabudowy dla nowych inwestycji. A jeśli plan zostanie uchwalony z zapisami utrzymującymi w tym miejscu jako główne funkcje usługi i handel, to wybudowanie tak dużego osiedla w tym miejscu, jak tego chce inwestor, będzie niemożliwe.

(GS)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca