Co robić w weekend w Krakowie? Podpowiadamy

Wielka Lekcja Ekologii, festiwale, treningi, bieg charytatywny, zakończenie sezonu linii muzealnej, smocze atrakcje, koncerty, kiermasze i wiele innych. Działo się będzie znacznie więcej. Jeśli nie macie planów weekendowych, koniecznie poznajcie nasze propozycje dla Was.. Zebraliśmy tam dla Was wszystkie imprezy, o których warto wiedzieć.

Wielka Lekcja Ekologii po raz szósty
Tegoroczna edycja Wielkiej Lekcji Ekologii będzie przebiegać pod hasłem „Kraków w dobrym klimacie”. Zapraszamy w niedzielę, 25 września, w godz. 11.00–16.00 do TAURON Areny Kraków. Tym razem będzie to wydarzenie plenerowe. Do udziału zapraszamy całe rodziny: dzieci, dorosłych i seniorów. Na każdą z tych grup czekać będzie mnóstwo atrakcji. W strefie wystawienniczej położonej od strony parku Lotników znajdzie się kilkanaście stanowisk, przygotowanych przez spółki i jednostki miejskie oraz partnerów.

O urologii bez tabu – Festiwal KultURO
Bezpłatne konsultacje, infolinia urologiczna, lekcje prozdrowotne w szkołach, konkurs plastyczny i niezwykły koncert – już 24 września startuje ósma edycja Festiwalu KultURO.

Trenuj w Krakowie! Śniadanie Biegowe i zajęcia nordic walking
Już jutro, 24 września, odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Dorosłych biegaczy zapraszamy na Śniadanie Biegowe przed zbliżającym się 15. Biegiem Trzech Kopców, a następnie spotkanie przy zdrowym posiłku w hotelu ibis Kraków Centrum. Pełnoletni miłośnicy chodzenia z kijami mogą wziąć udział w zajęciach nordic walkig „Chodźże z nami!”.

Bieg charytatywny na krakowskich Błoniach
24 września odbędzie się wyjątkowy bieg charytatywny. Sławek Gawlik – biegacz ultra, zwycięzca Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) z 2020 r. podejmie wyzwanie 24-godzinnego biegu wokół Błoń. Wszystko w szczytnym celu – pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Zapraszamy do udziału w zbiórce i kibicowania na miejscu od godz. 11.00 oraz online przez całą dobę!

Zadbaj o jesienną formę w skateparku!
„Kraków w formie” wjeżdża w jesień! Tym razem na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Jeśli chcesz postawić pierwsze „kroki” w skateparku lub udoskonalić technikę i bezpieczeństwo jazdy, weź udział w bezpłatnym szkoleniu w sobotę lub niedzielę. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Krakowska Linia Muzealna – zakończenie sezonu
W ramach zakończenia tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej, w najbliższą niedzielę, 25 września zostaną uruchomione specjalne linie obsługiwane taborem zabytkowym. Jednocześnie przypominamy, że tego samego dnia po raz ostatni w tym roku będzie kursować linia tramwajowa 0.

Szlakiem nowohuckich neonów
Pierwszy spacer w ramach projektu „Szlak nowohuckich neonów” odbędzie się 24 września o godz. 10.00. Uczestnicy zobaczą neony istniejące i miejsca, w których kiedyś znajdowały się na terenie Osiedla Teatralnego i Bieńczyc.

Specjalne atrakcje w Smoczej Jamie
Wszyscy, którzy chcą przenieść się do fantastycznego świata rządzonego przez wielki ród Targaryenów, powinni udać się na wawelski wzgórze, gdzie do 25 września można doświadczyć ognia smoków z Westeros i zanurzyć się w klimacie serialu „Ród smoka”.

Święto Dzielnicy I
Zaplanowane na jutro, 24 września Święto Dzielnicy I Stare Miasto odbywać się będzie śladami natury – na mieszkańców Krakowa czekają m. in.: warsztaty zielarskie i florystyczne, wicie wianków, przepowiadanie przyszłości z listowia czy tworzenie witrażowych zielników inspirowanych twórczością Wyspiańskiego i Mehoffera. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 na Bulwarze Czerwieńskim.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmowe w ramach 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, które odbędą się w dwa weekendy: 24-25 września oraz 1-2 października. Jak co roku, to ogólnopolskie wydarzenie zawita do krakowskiego Kina Pod Baranami, gdzie zaprezentowanych zostanie dziesięć wyjątkowych filmów animowanych i aktorskich dla widzów w wieku od 4 do 12 lat.

Spotkaj Doktora Dolittle i jego podopiecznych
24 września w Teatrze Ludowym odbędzie się premiera spektaklu „Doktor Dolittle” w reżyserii Macieja Prusaka. Spektaklowi będzie towarzyszyła wystawa prac przygotowanych przez najmłodszych widzów i zgłoszonych do konkursu zorganizowanego przez teatr. „Doktor Dolittle” to pierwsza z premier, których na ten sezon Ludowy zaplanował więcej.

XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na wielkie zwiedzanie Podgórza podczas XXI Podgórskich Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w dniach 23-25 września. W tym roku temat przewodni wydarzenia brzmi: „Połączeni dziedzictwem”.

Kiermasz Pogranicza Kultur na Małym Rynku
Do 2 października potrwa Kiermasz Pogranicza Kultur zorganizowany na Małym Rynku. To okazja do poznania oferty twórców ludowych i rzemieślników. Wydarzenie od lat przyciąga krakowian i turystów odwiedzających nasze miasto.

Muzyczna jesień w altanie na Plantach
Krakowskie Forum Kultury rozpoczęło nowy cykl koncertów w altanie na Plantach. W każdą sobotę prezentują się artyści z Polski i Ukrainy. W programie znalazła się muzyka ludowa, poetycka, filmowa, ale także elektroniczna i muzyka świata. W najbliższą sobotę:

godz. 18.00–19.00 – „Muzyka dla pokoju” – Chór w Kontakcie – koncert w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju
godz. 19.00–21.30 – „Potańcówka w altanie” – wspólna zabawa taneczna.
Festiwal równości III, 25 września
Festiwal Równości III to wydarzenie poświęcone idei równości pomiędzy mężczyznami i kobietami, wskazywaniu form pracy na rzecz równości oraz prezentacji działań rozwijających już istniejące kulturowe obszary równości pomiędzy płciami i wspólnotowości.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie