Co to za dziwoląg? Policjanci zaczęli używać nowego sprzętu [zdjęcia]

Małopolscy policjanci rozpoczęli eksploatację pojazdu z platformą szturmową na bazie toyoty hilux z napędem 6×6.

Sprzęt ma być używany do zwiększenia zdolności do skutecznego i efektywnego reagowania na ataki terrorystyczne i zagrożenia CBRN-E w celu ochrony obiektów infrastruktury krytycznej i przestrzeni publicznej.

Zakupiony pickup poddany został głębokiej przeróbce. Na Hilux 6×6 zabudowana została rampa szturmowa, z dwoma podnoszonymi niezależnie trapami. Tego typu rampy wcześniej zostały dostarczone m.in. do JW Grom.

– Na każdym trapie, w jego tylnej części znajdują się podnoszone, zintegrowane tarcze balistyczne. W trakcie szturmu na rampie może znajdować się do 8 operatorów. Pod rampą zlokalizowany jest kontener do przewożenia wyposażenia szturmowego. W kabinie pojazdu może poruszać się dwóch funkcjonariuszy, za przednimi fotelami znajduje się przedział techniczny z urządzeniami łączności, sygnalizacji itp. oraz wydzielone miejsce na wyposażenie indywidualne – informuje policja.

Zakup Toyoty Hilux to efekt współpracy pomiędzy strażakami a małopolskimi policyjnymi kontrterrorystami w ramach projektu „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym”. Na jesień zaplanowano szereg praktycznych szkoleń z PSP – w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

1

Zdjęcie 1 z 9

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie