Co z powrotem maturzystów do szkół? Wiceminister zapewnia, że „niedługo zapadną decyzje”

Musisz przeczytać

– Przygotowaliśmy pakiet rozwiązań na wszystkie możliwe scenariusze – powiedział Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki w rozmowie z Radiem Kraków.

Bernacki wypowiedział się na temat powrotu do szkół uczniów klas maturalnych. – Chcemy, żeby ten powrót dokonał się jak najszybciej. Zaznaczam jednak, że obecny porządek prawny pozwala na to, żeby uczniowie klas ósmych i maturalnych mogli spotykać się w mniejszych grupach ze swoimi nauczycielami i przygotowywać się do egzaminów. Rozstrzygnięcia dotyczące samego powrotu tych dwóch klas do szkół, zapadną niedługo – podkreślił.

Kiedy uczniowie mogliby wrócić do szkół? – Te terminy są uzależnione od sytuacji. Wiem, że żyjemy w czasach, w których stworzono pogląd, jakoby człowiek miał pełną wiedzę i wiedział o wszystkim, co wydarzyło się i się wydarzy. To bzdura. Tak nie było i nie będzie. Rzeczywistość ledwie rozpoznajemy. Dostosowujemy się do trudnych warunków. Cierpliwość. Powrót dzieci do szkoły uzależniamy od warunków – dodał Bernacki na antenie Radia Kraków.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca