Co za makabra! Zabił kota ze szczególnym okrucieństwem! [video]

30-latek ze szczególnym okrucieństwem zabił kota. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Słomnikach i usłyszał zarzut z Ustawy o ochronie zwierząt.

W lipcu grupa znajomych spotkała się pod wiatą przy stadionie w Wawrzeńczycach. W pewnym momencie jeden z uczestników tego spotkania, na oczach kolegów zabił małego kota, który się tam przybłąkał. Tymczasem kota szukał zaniepokojony właściciel, który 27 lipca br. w komisariacie w Słomnikach złożył zawiadomienie, że nieznany mu sprawca dokonał uśmiercenia jego podopiecznego.

„Ponieważ miejsce, w którym doszło do tego nieszczęsnego zdarzenia, jest objęte monitoringiem, policjanci zabezpieczyli nagranie i przeanalizowali je. Widać na nim jak mężczyzna w sposób szczególnie okrutny znęca się nad kotem. Mężczyzna uderzył kota, potem go kopnął, po chwili wrócił, podniósł go i cisnął w metalowe barierki. Ranne zwierzę, w konwulsjach, zostaje kopnięte kolejny raz….” – czytamy w komunikacie policji.

Kryminalni już tego samego dnia ustalili, że sprawcą tego okrutnego czynu jest 30-letni mieszkaniec gminy Igołomia-Wawrzeńczyce i udali się pod adres jego zamieszkania, gdzie go zatrzymali. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenia do jego uśmiercenia. Podczas przesłuchania 30-latek potwierdził swój udział w zdarzeniu. Podejrzanemu grozi pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policja publikuje krótki filmik z monitoringu, pokazujący okrucieństwo sprawcy. UWAGA – DRASTYCZNE!!! Lepiej, by miłośnicy zwierząt i osoby wrażliwe tego nie oglądały…

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie