Co zje papież podczas ŚDM? Siostry ujawniają

Musisz przeczytać

Paszteciki z rosołkiem, pomidorowa z kluskami francuskimi, wędlina i dużo jarzyn. Menu ma być lekkie i polskie. Papież Franciszek na pewno zostanie dobrze ugoszczony w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Gotować mu będą siostry sercanki, które na co dzień zajmują się kuchnią kardynała Stanisława Dziwisza.

Jak ujawnia Radio Eska Kraków, Ojciec Święty nie ma szczególnych wymagań. – To, co mu przygotuje kuchnia księdza kardynała, to będzie spożywał. Będziemy pewnie musieli przeprowadzić tylko wywiad, czy Ojciec Święty ma jakąś dietę – mówił ma antenie radia bp Damian Muskus, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Jak twierdzą dziennikarze krakowskiej Eski, głowie Kościoła gotować będą siostry sercanki, które przygotowywały jedzenie już dla dwóch papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

– Niech skosztuje po polsku: paszteciki z rosołkiem, pomidorową z kluskami francuskimi. Na zimo na przykład wędlinka z serem czy jarzynki – mówi jedna z sióstr sercanek. – Spróbuje lekkich, polskich potraw, bo Ojciec Święty już ma swoje lata. Nie podamy bigosu, czy czegoś ciężkiego – dodaje.

A cały materiał możecie znaleźć tutaj.

(ip, źródło: Radio Eska Kraków)

fot. michael_swan via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca