Copernicus Festival przeniósł się do sieci. Dowiedz się WSZYSTKIEGO o COVID-19

Nie da się spotkać twarzą w twarz? Na szczęście wiedzę można zdobywać także on-line. Choćby podczas trwającego właśnie Copernicus Festival.

Z oczywistych względów Copernicus Festival przeniósł się do przestrzeni wirtualnej. Na szczęście to też świetne miejsce do propagowania wiedzy. Festiwal on-line trwa od 19 maja i potrwa do niedzieli.

Tegoroczna edycja poświęcona jest najbardziej gorącemu tematowi – koronawirusie. W ramach Copernicus Festival odbywa się cykl p.t. „Czas Zarazy”, który w całości poświęcony zostanie pandemii COVID-19. W ramach tego cyklu od strony naukowej podejmowany jest temat pandemii oraz zjawisk jej towarzyszących.

– Jak przebiegały dotychczasowe epidemie w historii? Czym była słynna „zaraza ateńska”? Jaka była geneza grypy hiszpanki?
– Czym różnią się wirusy od zwykłych organizmów żywych? Czy każde z nich są szkodliwe?
– Jakie działania uchroniły nas przed tragedią, jaka była zaobserwowana we Włoszech czy Hiszpanii?
– Dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe i na alternatywne wyjaśnienia przyczyn pandemii?
– Czy koronawirus jest sytuacją szczególną z perspektywy ekonomii czy może wpisuje się w schemat hossy i bessy?

Festiwal to eksperci. W programie występuje m.in. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Profesor Andrzej Matyja, gościem Dominiki Dudek w piątek 22 maja będzie słynny psychiatra Bogdan de Barbaro, z kolei codziennie o 16:00 Łukasz Lamża tłumaczy podstawowe pojęcia dotyczące Covid-19.

Już teraz można zobaczyć choćby interesujący zapis z dyskusji o historii epidemii.

Tutaj można znaleźć wszystkie materiały z Copernicus Festival.

ml

Zobacz także