Polecane Polityka Publicystyka

Jest coraz ostrzej! Doktor do polityka: “nie powiem nawet: pies cię jeb*ł”

Wielką burzę wywołał spór o pismo do ministra obrony narodowej w sprawie pozbawiania stopni wojskowych niektórych generałów i oficerów. Do gardła autora listu skoczył krakowski polityk SLD. No i się zaczęło…

Dr Jerzy bukowski poprosił ministra o informację na temat działań w sprawie odebrania stopni wojskowych “generałom i oficerom Wojska Polskiego, którzy w latach 1944-1989 działali w interesie zniewalającego Polskę Związku Sowieckiego”.

Cały list możecie przeczytać tutaj:

Nasz felietonista pisze ostry list do ministra! “Szanujemy i akceptujemy zbrodniarzy!”

Na te słowa natychmiast zareagował były przewodniczący SLD w Krakowie Grzegorz Gądek.

– “Naród wspaniały tylko ludzie ku**y” – właściwie te słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego mógłby wystarczyć za podsumowanie korespondencji pomiędzy dr Jerzym Bukowskim a ministrem Mariuszem Błaszczakiem, lecz w obliczu prawdy nie można na nich poprzestać – napisał polityk.

Polemikę Gondka przeczytacie tutaj:

“Przepełnieni nienawiścią mają Polaków za głupców”. Mocna odpowiedź!

Teraz do naszej redakcji dotarła “krótka replika dla polityka SLD” autorstwa dr Bukowskiego, który… zadał kolejny cios. Ostateczny?

Poniżej publikujemy całą odpowiedź:

Usiłując – co przychodzi mi z wielkim trudem – zniżyć się do poziomu zaprezentowanego przez byłego przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krakowie Grzegorza Gondka, który odpowiadając na apel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodleglościowych w Krakowie do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka o pozbawienie stopni wojskowych generałów i oficerów Wojska Polskiego działających w latach 1944-1989 w interesie zniewalającego Polskę Związku Sowieckiego zniesławił kilku wybitnych Polaków, ograniczę się do cytatu z Juliana Tuwima:

          Próżnoś repliki się spodziewał,

          nie dam ci prztyczka ani klapsa.

          nie powiem nawet “Pies cię jeb*ł”,

          bo to mezalians byłby dla psa.

Jerzy Bukowski

A Wy, Drodzy Czytelnicy, po której jesteście stronie?

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

 

Zobacz także:

Robią sobie jaja z krakowian. Ktoś tu zaraz pęknie z zadufania!