Coraz więcej szkół odwiedza HistoryLand

Otworzone pod koniec września interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków HistoryLand cieszy się dużą popularnością wśród turystów z zagranicy i podróżujących rodzin. W kręgu zainteresowania tym miejscem znaleźli się także uczniowie i nauczyciele, bo tylko w ciągu ostatnich tygodni nową atrakcję na mapie Krakowa zobaczyło już kilkaset wycieczek ze znajdujących się w regionie szkół.

Duże zainteresowanie otwarciem HistoryLandu spowodowało nie tylko ulokowanie go w budynku krakowskiego Starego Dworca PKP, ale także innowacyjny charakter tego miejsca. Dzięki unikatowym, wykonanym z ponad miliona klocków LEGO® makietom, które wzbogacono o niezwykłe audiowizualne pokazy, HistoryLand jest atrakcją w Krakowie dla turystów w każdym wieku. Szczególnie jednak upodobali sobie ją uczniowie (i nauczyciele).

Popularność tego interaktywnego centrum wśród wycieczek szkolnych to przede wszystkim efekt poruszanej w nim tematyki. Znajdujące się na 2500 m2 oryginalne makiety prezentują ważne wydarzenia historyczne oraz miejsca, które dla naszego kraju mają szczególne znaczenie. Odwiedzający mogą podziwiać odtworzone w skali 1:50 z dbałością o każdy szczegół bitwy pod Oliwą i pod Grunwaldem oraz walkę o Monte Cassino czy obronę Westerplatte. Nie brakuje również krakowskich Sukiennic oraz punktów takich jak Stocznia Gdańska i osada w Biskupinie. Wszystko to zbudowane z lubianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych klocków.

W HistoryLandzie skupiliśmy się nie tylko na stworzeniu samych makiet, ale zadbaliśmy także o wzbogacenie ich o elementy, które sprawiają, że odwiedzający nas uczniowie i nauczyciele mogą poczuć się jak uczestnicy prezentowanych wydarzeń. W HistoryLandzie bawimy i edukujemy angażując wszystkie zmysły, a sprzyjają temu takie gadżety jak gogle VR czy ekrany 360o – mówi Sandra Żochowska, rzecznik prasowy tego centrum. Oprócz wspomnianych gogli VR czy technologii 360o odwiedzające HistoryLand klasy mają także możliwość m.in. wcielenia się w rolę sternika okrętu w czasie bitwy pod Oliwą oraz hejnalisty, odgrywając najsłynniejszy polski hejnał na interaktywnej trąbce.

Oddziałujące na wyobraźnię uczniów interaktywne makiety sprzyjają zapamiętywaniu i rozbudzają ciekawość świata, a wizyta w naszpikowanym atrakcjami centrum stanowi ciekawe uzupełnienie i rozwinięcie dla tradycyjnych lekcji historii. HistoryLand czeka na najmłodszych turystów przez sześć dni w tygodniu – od wtorku do niedzieli.

(wm, art. sponsorowany)

fot. materiały prasowe

Najnowsze

Co w Krakowie