Coś dla dzieciaków, ale też dla muzycznych dinozaurów. Kraków sypie dziś propozycjami!

Pchła Szachrajka w reż. Anny Seniuk Teatr Groteska 17.09.2019r/fot. Tomasz Cichocki

Czwartek w Krakowie przynosi co najmniej kilka propozycji kulturalnych, które zainteresują zarówno miłośników literatury, muzyki, jak i teatru. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kalendarium na dziś!

Na początek przypominamy, że w Nowohuckim Centrum Kultury trwa Festiwal Teatrów dla Dzieci! Dziś przed maluchami wystąpi Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Spektakl „Zmruż oczko” za inspirację obrał baśń Hansa Christiana Andersena „Ole Zmruż-oczko”. Bohaterem jest pięcioletni Tadzio, który układa się do snu. Nie jest jednak łatwo zamknąć oczy, kiedy każdy cień w pokoju wywołuje emocje. Spektakl rozpocznie się o godz. 11.00.

W Dworku Białoprądnickim spotkamy się z legendami polskiej muzyki! W ramach cyklu Sentymentalny Świat wystąpią w Dworku liderzy zespołu Skaldowie – Andrzej i Jacek Zielińscy. Skaldowie, którzy pojawili się na krakowskiej scenie muzycznej w 1965 roku, podczas swojej wieloletniej kariery sięgali po klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, rock’n’roll, jazz, big-beat, jak i muzykę pop. Spotkanie z braćmi Zielińskimi z pewnością będzie okazją do wysłuchania wielu barwnych anegdot. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

W Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką spotkamy się dziś na wręczeniu Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca. Tym razem otrzymała ją Dominika Słowik za książkę „Zimowla”. W swojej drugiej powieści autorka zabiera czytelników do miasteczka w Dolinie Zmornickiej, gdzie dochodzi do serii niewyjaśnialnych zjawisk. Z autorką spotkamy się o godz. 18.00, przy pl. Szczepańskim 1.

„W stronę Xenopolis” – to z kolei tytuł spotkania, które odbędzie się dziś w Międzynarodowym Centrum Kultury. Gościem będzie Krzysztof Czyżewski – praktykiem idei, pisarzem, tłumaczem, redaktorem, reżyserem oraz współtwórcą Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach i Fundacji Pogranicze. Autor skupia się na analizie Europy Środkowej w dobie pogłębiających się podziałów kulturowych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Wieczorem spotkamy się w Teatrze im. J. Słowackiego, gdzie na Scenie Miniatura wystawiany będzie monodram „Bóg, ja i pieniądze” Macieja Wojtyszki. W rolę bohaterki wcieli się aktorka Hanna Bieluszko, która od codziennych sprawunków poprowadzi widzów w stronę rozważań o życiu z perspektywy dojrzałej kobiety. Początek o godz. 19.00.

Więcej inspiracji kulturalnych na dziś można zaczerpnąć ze strony Karnetu.

jk, krakow.pl

Zobacz także