Cracovia odkrywa karty. Oto najbliższe plany „Pasów”

Węgierki Debreceni VSC, austriacki Sturm Graz z Austrii oraz ukraińska Zoria Ługańsk będą rywalami Cracovii podczas zgrupowania w tureckim Belek.

Jak podaje strona „Pasów”. Sturm jest jednym z najbardziej uznanych klubów w Austrii. Trzykrotnie wywalczył Mistrzostwo Austrii (ostatni raz w 2011 roku), zdobył 6 pucharów kraju (m.in. w ostatnim sezonie), a także 3 Superpuchary Austrii. 3-krotnie piłkarze z Grazu rywalizowali w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA, a w 2008 roku zwyciężyli w swojej drabince Pucharu Intertoto, dzięki czemu awansowali później do kolejnych rund eliminacji Pucharu UEFA (dzisiejszej Ligi Europy UEFA).

W obecnym sezonie, zawodnicy Sturmu są wiceliderami tabeli austriackiej Bundesligi ze stratą zaledwie 2 punktów do Red Bulla Salzburg po 17 rozegranych kolejkach. Drużyna ta walczyła również w fazie grupowej Ligi Europy, m.in. z Rakowem Częstochowa i dzięki zajęciu 3. miejsca w tabeli, będzie reprezentować Austrię na wiosnę w zmaganiach Ligi Konferencji Europy. W składzie Sturmu znajdziemy Polaka, Szymona Włodarczyka.

Zoria Ługańsk zaś jest klubem stuletnim, założonym w 1923 roku. W 1972 roku była mistrzem Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, a 20 lat później dołączyła do grona klubów tworzących najwyższą klasę rozgrywkową na Ukrainie. Klub z Ługańska dwukrotnie grał w finale Pucharu Ukrainy, a także 4-krotnie zajmował 3. miejsce w tabeli Premier-Lihi. W obecnym sezonie, Zoria plasuje się na 14. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów. Jeśli nasz sparingpartner pozostałby na tej pozycji do końca sezonu, musiałby walczyć w barażu o utrzymanie się w miejscowej Ekstraklasie z drużyną z zaplecza.

 

Najnowsze

Co w Krakowie