Aktualności Sport

Cracovia przeprasza kibiców. Niespodzianka dla rozczarowanych fanów

Mieli karnet w kieszeni, a i tak nie mogli wejść na niedzielny mecz Cracovii z Sandecją. Część fanów nie została wpuszczona na trybuny. Teraz klub przeprasza za to zdarzenie.

Klub przypomina kibicom, by przychodząc na kolejne spotkania mieli przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. I zapewnia, że dla pechowców, którzy nie mogli zobaczyć niedzielnegom meczu z Sandecją, przygotowane zostały niespodzianki.

Oto pełna treść komunikatu opublikowanego przez klub:

W ostatnich dniach Klub otrzymał pismo od Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Miasta Krakowa w temacie wniosków i uwag z kontroli imprez masowych. We wspomnianym piśmie czytamy m.in. „…zwracam uwagę, że ostatnie kontrole wykazały, że pracownicy służb wpuszczający kibiców na stadion, co do zasady, nie żądają wylegitymowania się dokumentem potwierdzającym tożsamość. Przypominam, że art.15 ust.5 przywołanej wyżej ustawy (Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych – przyp.) stanowi, iż „bilet wstępu na mecz piłki nożnej lub inny dokument upoważniający do przebywania na nim jest ważny wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość”. Zatem bilet osoby, która w momencie wchodzenia na imprezę nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość jest biletem nieważnym. Podczas dwóch przeprowadzonych w roku bieżącym kontroli stwierdzono, że w ogóle nie są sprawdzane dowody tożsamości. Wchodzącym sprawdza się wyłącznie bilet czy też inny dokument uprawniający do przebywania na imprezie. Takie postępowanie umożliwia wejście na teren imprezy masowej osobom nieuprawnionym…”

Z wielką przykrością stwierdzamy, że pracownicy służby ochroniarskiej potraktowali zbyt literalnie otrzymane pismo, przez co – bez wiedzy Klubu – doszło do sytuacji, które nie miały prawa mieć miejsca. MKS Cracovia SSA o zaistniałej sytuacji dowiedziała się post factum, otrzymując wiadomości bezpośrednio od kibiców, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion.

W związku z powyższym MKS Cracovia SSA pragnie przeprosić tych fanów, którzy w niedzielę nie zostali wpuszczeni na mecz przez pracowników ochrony. Ogromnie doceniamy fakt, że mimo mroźnej niedzieli i innych trudności, chcieliście spędzić ten czas ze swoją ukochaną drużyną. Wiemy, że nie cofniemy już czasu, dlatego też w ramach przeprosin dla tych, którym nie udało się wejść na niedzielny mecz, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. W tym celu zgłoście się do nas w tym tygodniu pisząc na adres bilety@cracovia.pl (w mailu podajcie imię, nazwisko, numer karty kibica i numer PESEL).

Przy okazji Klub pragnie zaapelować do wszystkich kibiców o to, by wybierając się na kolejne mecze Cracovii, mieli przy sobie dokument potwierdzający tożsamość zgodnie z zapisami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

(wm)