Cracovia w pucharach? Cierpliwości

Miało być zwycięstwo i zapewnienie sobie udziału w Europejskich Pucharach. Nie udało się – Cracovia przegrała wczoraj 2:3 z Pogonią Szczecin i na grę w eliminacjach do Ligi Europy będzie musiała poczekać, przynajmniej do niedzieli, gdy Pasy będą podejmowały na własnym stadionie drużynę Lechii Gdańsk. Cracovii wystarczy remis z piłkarzami znad morza.

Wielu kibiców wierzyło, że wczorajszy wieczór będzie decydujący zarówno dla wyłonienia nowego Mistrza Polski, jak i klubów, które przypieczętują swój udział w Europejskich Pucharach. Tak się jednak nie stało. Piast Gliwice rozbił bowiem Ruch Chorzów 3:0 i tym samym nadal liczy się w grze o zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie, bo Legia Warszawa przegrała swoje spotkanie z Lechią Gdańsk 2:0.

Fani Cracovii wierzyli z kolei, że ich drużyna pokonując na wyjeździe Pogoń Szczecin zapewni sobie udział w Europejskich Pucharach. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie stanęli jednak na wysokości zadania i ulegli Portowcom 2:3. O możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europejskiej, będą musieli powalczyć w najbliższą niedzielą, gdy na własnym stadionie będą podejmowali zespół Lechii Gdańsk. Do zapewnienia sobie awansu, wystarczy Pasom remis. Początek spotkania o godz. 18.00.

(pt)

Zobacz także