Cracovia wygrywa z Górnikiem Zabrze na inaugurację rundy wiosennej

Cracovia pokonała Górnik Zabrze w pierwszym meczu rundy wiosennej. Pasy, a właściwie ich obrońcy, strzeliły gościom dwie bramki.

Pierwszy gol padł w 17. minucie pierwszej połowy. Do bramki Górnika trafił główką Virgil Ghita. Cracovia podwyższyła prowadzenie już na początku drugiej połowy – w 52. minucie meczu gola strzelił Dawid Jablonsky, także główką.

W 55 dotychczasowych starciach pomiędzy obydwiema drużynami (47 w Ekstraklasie, 4 w dawnej II Lidze i po 2 w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy), 14 razy wygrywała Cracovia, 9-krotnie padał remis, a 32 mecze zakończyły się zwycięstwem Górnika.

Przed startem piłkarskiej wiosny, zawodnicy Cracovii rozegrali 4 sparingi, które odbyły się w tureckim Belek. Ekipa prowadzona przez Jacka Zielińskiego mierzyła się z Hansą Rostock (0-6), 1. FC Nürnberg (0-0), Sigmą Ołomuniec (2-1) i Banikiem Ostrawa (0-2). Podopieczni Bartoscha Gaula rywalizowali zaś Rot-Weiss Essen (3-1), Sanfrecce Hiroszima (1-1), Alemannią Aachen (2-1) i CSKA Sofia (2-3).

W ostatnich dniach do zespołu Cracovii dołączyło trzech nowych zawodników: Arttu Hoskonen, Jani Atanasov i Mateusz Bochnak. Szeregi Pasów opuścili zaś wypożyczeni do innych zespołów, Thiago, Adam Wilk i Filip Balaj. Jedynym transferem zabrzan było zaś awansowanie Jakuba Pochcioła z drużyny Rezerw.