Cracovia nie poddała się w hicie 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy

To miał być hit 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Cracovia podejmowała na własnym boisku Pogoń Szczecin. Mecz zakończył się remisem.

Bramek nie było aż do 70. minuty spotkania – wtedy gola dla gości strzelił Kamil Grosicki. Cracovia nie poddała się i trzy minuty później do wyrównania doprowadził Benjamin Källman. Ten wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka, nawet przez doliczone cztery minuty. Cracovia zremisowała z Pogonią 1:1.

🔚 Koniec! Ostatecznie wywalczyliśmy punkt z Pogonią._____#CRAPOG

Posted by MKS Cracovia SSA on Saturday, September 17, 2022

Do tej pory oba zespoły grały ze sobą już 42 razy (38 spotkań w ramach Ekstraklasy i 4 w dawnej II Lidze). 17 meczów wygrali Portowcy, 15 zakończyło się triumfem Pasów, a po 10-ciu doszło do podziału punktów. Sobotni mecz jest jedenastym zakończonym remisem.

Wynik nie zadowala ani Cracovii, ani Pogoni. Pasy pozostaną w środku tabeli, Pogoń zaczyna tracić dystans do czołówki.