Cuda przy Reymonta! Wisła liderem, piękne wspomnienia wróciły

Pewna wygrana, udane debiuty i pierwsza pozycja lidera od blisko trzech lat! Wisła Kraków nadspodziewanie dobrze zaczęła sezon.

Na inaugurację przebudowana drużyna pokonała Zagłębie Lubin aż 3:0. Tak okazałe zwycięstwo pozwoliło Wiśle wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, które po raz ostatni zajmowała w 2018 r.

Nic więc dziwnego, że przy Reymonta odżyły wspomnienia czasów Bogusława Cupiała, gdy Wisła pewnie pokonywała kolejnych rywali i po mistrzostwo szła jak po swoje. Dziś drużyna oczywiście nie jest tak mocna, ale debiut trenera Adriana Gul’i i sześciu zawodników wypadł bardzo obiecująco.

Bramki dla Wisły zdobywali Yaw Yeboah, a także pozyskani przed sezonem Jan Kliment i Mateusz Młyński. Teraz krakowianie będą chcieli potwierdzić wysoką formę w kolejnym spotkaniu – w sobotę zmierzą się w Niecieczy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

– Cieszymy się ze zwycięstwa. Gratuluję drużynie i bardzo dziękuję kibicom, którzy dali nam dużo energii. To pierwszy ważny krok i chcemy kontynuować taką dyspozycję w kolejnych meczach – powiedział po zwycięstwie trenera Gul’a.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie