Czarna seria. Piesi giną pod kołami samochodów

W ostatnich dniach w Krakowie i okolicach doszło do trzech wypadków, w których zginęli piesi. Na Ruczaju w Krakowie na pasach samochód potrącił 16-latkę, która zmarła kilka godzin później. Na starej zakopiance w Stróży zginął idący środkiem drogi 63-letni mężczyzna. Pieszy zginął też w Węgrzcach pod Krakowem.

Przebiegała na czerwonym?

Do wypadku na osiedlu Ruczaj w Krakowie doszło w niedzielę przed południem. Dziś, we wtorek 15 czerwca 2021, policja poinformowała, że poszkodowana 16-letnia dziewczyna zmarła w szpitalu. Jak podaje policja, młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. „Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia. W Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, w trakcie którego ustalane są szczegóły wypadku, w tym kto w i w jakim stopniu przyczynił się do jego zaistnienia” – informuje policja.

Na profilu facebookowym Roadsafe.pl można przeczytać: „Miejsce, gdzie doszło do wypadku to przejście od budek na stronę byłej Starej Tandety. Dziewczyna oczekiwała w połowie przejścia na zielone, jednak prawdopodobnie zobaczyła nadjeżdżający tramwaj i chciała przebiec jezdnię na czerwonym, w tym momencie nadjechał od strony ul. Brożka z dużą prędkością samochód osobowy”.

Nie miał odblasków

Policja wyjaśnia także okoliczności potrącenia pieszego w Stróży. Według wstępnych ustaleń, 63-letni mężczyzna szedł środkiem drogi, gdy najechała na niego toyota. Poszkodowany nie miał żadnych elementów odblaskowych. Zmarł w szpitalu następnego dnia po wypadku.

12 czerwca br., około 22:50, na drodze lokalnej w Stróży (na starej zakopiance) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 18-latka kierująca toyotą potrąciła poruszającego się środkiem jezdni 63-latka. Pieszy, nieprzytomny został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kolejnego dnia. – Niestety, pieszy poruszając się poza terenem zabudowanym nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierująca toyotą w trakcie zdarzenia była trzeźwa – informuje policja. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W związku z tym tragicznym wypadkiem policja wystosowała apel: „Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych”.

W poniedziałkowy poranek

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło także w poniedziałek rano. W Węgrzcach samochód potrącił pieszego. Nie udało się go uratować.

(red)

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie