Czarna seria wypadków podczas prac polowych

Wywrócony ciągnik / fot. Małopolska Policja

Wystarczy ciągnik i nierówny, stromy teren, by doszło do tragedii. W ciągu trzech dni na terenie Małopolski doszło do aż sześciu wypadków z użyciem sprzętu mechanicznego. W czterech przypadkach kolizje zakończyły się śmiercią. Policja apeluje o ostrożność. 

W czwartek 71-letni mieszaniec Klikuszowej został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji.  Poszkodowany przeżył, ale z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Kilka godzin później, w Sieniawie 47-letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się i przygniótł mężczyznę. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia. 

W piątek w Ochotnicy Górnej 49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety, nie udało się uratować kierowcy, który zmarł na miejscu. Tego dnia w Rabie Niżnej 43-letni kierujący ciągnikiem  w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu w skutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie. Niestety, wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

W sobotę w Olszowej koło Zakliczyna doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę, który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł. Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38-latek wykonując prace polowe zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje, ale znajduje się w ciężkim stanie.    

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie, jak również o zachowanie stanu trzeźwości, który czasem w podobnych przypadkach jest powodem tragicznych wypadków. 

Zobacz także