Czas na poświąteczną rozrywkę. Dzieje się w Krakowie [informator]

Kulturalna środa w Krakowie będzie taneczna i muzyczna! Nie braknie też interesujących spektakli. Oto kulturalny rozkład jazdy naszego miasta.

Dziś rozpoczyna się w Krakowie 7. Festiwal Tańca Współczesnego SPACER! W programie tradycyjnie znalazły się warsztaty o wdzięcznej nazwie CIAŁOWANIE. Ponadto zobaczymy spektakle zarówno z Polski, jak i zagranicy: jedną z najnowszych produkcji Pink Mama Theatre Jungle, reprezentujący scenę krakowską duet Ewa i On Iwony Olszowskiej i Pawła Koniora, interdyscyplinarny projekt łączący dźwięk, multimedia oraz ruch Solaris / pejzaże, parafrazy Stanisława Bromboszcza na podstawie powieści Lema, spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca ONE oraz Rozkosz, a także międzynarodową produkcję „it will come later”, której współproducentem jest NCK. Festiwal potrwa do 28 kwietnia, a jego szczegółowy program znajdziemy na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Wszystkie umuzykalnione maluchy i ich rodzice powinni zajrzeć dziś do klubu Duckie Deck w Factory Park (ul. Przemysłowa 12). Będą się tam odbywać warsztaty pt. „Domowe instrumenty”. Będzie mnóstwo, klubowych dźwięków, tanecznych brzmień i jazzowych improwizacji. Podczas zajęć uczestnicy będą konstruować instrumenty muzyczne, dowiedzą się również, w jaki sposób za ich pomocą powstaje muzyka. Początek warsztatów o godz. 17.00.

„Klasyka na wiosnę przy akompaniamencie bandury” – to tytuł koncertu, który odbędzie się dziś w Centrum Kultury Podgórze. W programie wieczoru znajdą się kompozycje Chopina, Griega, Schuberta i Pergolesiego, a także utwory ukraińskich twórców muzyki klasycznej. Repertuar usłyszymy w wykonaniu Zoriany Grzybowskiej (bandura i śpiew). Spotkanie poprowadzi Artur Grzybowski. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, w sali przy ul. Sokolskiej 13.

Na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU zobaczymy dziś nową sztukę Jacka Cygana, znanego szerzej publiczności jako autora tekstów wielu szlagierów polskiej estrady. „Błękitne krewetki”, bo tak nazywa się sztuka, której wyreżyserowania podjął się Krzysztof Jasiński to muzyczna opowieść o spotkaniu dwóch aktorek: doświadczonej teatralnej diwy i młodej adeptki sztuki aktorskiej u progu kariery. Za moment wystąpią jako Gertruda i Ofelia w jednym spektaklu. Spotkanie za kulisami będzie punktem wyjścia do refleksji obu kobiet. Okaże się, że wiele je łączy… Początek sztuki o godz. 19.00. Spotykamy się na scenie pod adresem al. Krasińskiego 16!

jk, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie