Cztery hybrydowe samochody dla inspektorów ruchu MPK. Moc 140 koni

Zakup nowoczesnych aut ma na celu poprawę komfortu pracy inspektorów usprawniających ruch likwidujących zdarzenia komunikacyjne w mieście.

Od czwartku, 9 maja inspektorzy ruchu MPK mają do swojej dyspozycji cztery nowe radiowozy. Zakupione pojazdy to Toyoty Kombi z napędem hybrydowym piątej generacji, o mocy 140 KM. Jak wyjaśnia MPK w Krakowie w porównaniu do dotychczas eksploatowanych przez MPK radiowozów, jest w nich znacznie więcej miejsca wewnątrz, w tym w przestrzeni bagażowej.

 – To znacznie zwiększy komfort pracy inspektorów, którzy do swojej dyspozycji każdego dnia muszą mieć sporo przedmiotów i przewożą je właśnie w radiowozach, są to m.in. toromierz, znaki ostrzegawcze i inne przedmioty do zabezpieczania miejsca zdarzeń drogowych. Oczywiście w środku radiowozów nie mogło zabraknąć miejsca na defibrylator – podkreśla. 

Pojazdy posiadają w standardowym wyposażeniu szereg systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dodatkowo radiowozy doposażone zostały w sprzęt komputerowy zapewniający inspektorom ruchu MPK szybką i komfortową likwidację zdarzeń komunikacyjnych.

 – W kwestii wyboru nowych radiowozów istotne było także to, aby były one przyjazne dla środowiska. Napęd hybrydowy nowych radiowozów pozwala przejechać miasto, wykorzystując przez ok. 50 proc. trasy wyłącznie silnik elektryczny, co znacząco przekłada się na zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery tłumaczy krakowski przewoźnik. 

Każdy z czterech radiowozów został wyposażony w zestaw świateł ostrzegawczych LED, na dachu oraz z przodu i z tyłu. Do wyposażenia dodatkowego należy wideorejestrator jazdy z odczytem prędkości. Elementem wyposażenia jest także lokalizator ułatwiający szybkie zlokalizowanie każdego radiowozu.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie