Czujesz się bezpiecznie w Krakowie?

„Dzień dobry, czy czuje się Pan bezpieczny w Krakowie?” – takie i wiele innych pytań mogą usłyszeć w najbliższych dniach krakowianie w swoim telefonie. Miasto rozpoczyna właśnie specjalną ankietę, która ma odpowiedzieć na pytanie, czy krakowianie czują się bezpiecznie w mieście i co ich zdaniem powinno zostać poprawione w kwestii miejskiego bezpieczeństwa.

Ankieta, która rozpoczęła się 23 lutego, potrwa do 5 kwietnia. W tym czasie specjalni telefoniczni ankieterzy zadzwonią do wybranych mieszkańców wszystkich krakowskich dzielnic. Wszystkie odpowiedzi udzielane przez krakowian będą w pełni anonimowe, a następnie zostaną przeanalizowane i przekazane służbom odpowiedzialnym za organizację działań dot. bezpieczeństwa w mieście.

Wyniki zebrane przez telefonicznych ankieterów zostaną przeanalizowane przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy porównają je z badaniami z lat ubiegłych oraz poprawią wiedzę urzędników i władz miasta o oczekiwaniach krakowian wobec służb ratunkowych i porządkowych.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie