Czy dziennikarze w Polsce mogą swobodnie wykonywać swoje zadania?

Co oznacza wolność mediów i gdzie są jej granice? Czym różni się wolność mediów od wolności i praw dziennikarzy? Jakie są formy i jaka rola ataków na wolność mediów i dziennikarzy od strony państwa i pozwów sądowych (SLAPP) Co grozi niezależnemu dziennikarstwu od strony działania rynku i nowoczesnych technologii?

Na te i inne pytania postanowią odpowiedzieć zaproszeni goście podczas spotkania z cyklu debat „KONSTYTUCJA25 – Rozmowy na 25-lecie Konstytucji RP“ organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji.  

Podczas dzisiejszej debaty (7 września) o wolnych mediach i cenzurze dziennikarzy, dyskutować będą dziennikarka Ewa Siedlecka oraz mecenas Jan Hoffman. 

fot. KOD Małopolska

Ewa Siedlecka  – dziennikarka, publicystka tygodnika „Polityka” i portalu „OKO.press”. Zajmuje się głównie zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego, sądownictwa, praw człowieka, praw osób z niepełnosprawnościami i praw zwierząt.

Jan Hoffman, radca prawny, reprezentujący dziennikarzy w pozwach sądowych, autor zapytania do prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej o to, czy Andrzej Duda został wybrany legalnie.
Dyskusję poprowadzą Ewelina Pytel i Łukasz Szopa.

Link do udziału w spotkaniu via Zoom:
 
 
(JS)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie