Czy już teraz zostaną ustalone dotacje dla prywatnych żłobków na lata 2021-2022? Radni chcą uniknąć awantury

Musisz przeczytać

Corocznego podwyższenia o 4 proc. dotacji dla prywatnych żłobków i klubów malucha chce grupa krakowskich radnych. Według nich już teraz należałby ustalić stawki na rok 2021 i 2020, by nie powtórzyła się sytuacja z listopada ubiegłego roku, kiedy wysokość dofinansowania dla niesamorządowych placówek świadczących opiekę nad najmłodszymi dziećmi ustalano w ostatniej chwili i w gorącej atmosferze.

Radni przygotowali projekty uchwał w sprawie ustalenia stawki dotacji dla prywatnych żłobków i klubów na rok 2021 i 2022. Obecnie dofinansowanie z budżetu miasta to 1,7 zł za godzinę spędzoną przez dziecko w danej placówce. Według propozycji radnych, w 2021 roku ta stawka wzrosłaby do 1,76 zł, a w roku 2022 – do 1,83 zł.

Dlaczego już teraz potrzebne są decyzje w sprawie wysokości dotacji nalata 2021-2022? Według autorów projektów uchwał chodzi o uniknięcie sytuacji z końca ubiegłego roku. Wtedy zaproponowano obniżenie stawki do 1,2 zł za godzinę pobytu dziecka w żłobku. Prowadzący żłobki przekonywali, że jeśli miasto zmniejszy dofinansowanie, konieczne będzie podniesienie opłat pobieranych od rodziców. Po gorących dyskusjach radni się na to nie zgodzili i ustali, że dofinansowanie będzie wynosić 1,7 zł za godzinę pobytu malucha w placówce.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca