Czy księża zatajają informacje o koronawirusie? Wymowny apel biskupa

Fot. pl.wikipedia.org

Krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus zaapelował w mediach społecznościowych do księży, by otwarcie informowali o zakażeniach wśród kapłanów i zakonników. „Otwarta komunikacja jest wyrazem odpowiedzialności i miłości bliźniego. Postawa przeciwna – ich jednoznacznym zaprzeczeniem” – napisał biskup.

Krakowski hierarcha kościelny chwali tych, którzy „kierując się troską o zdrowie i życie wiernych otwarcie informują o infekcji, która ich dotknęła, a także podejmują kroki, by w ich imieniu posługę pełnili inni kapłani, nie mający kontaktu z osobami zakażonymi”. Jako dobre przykłady wymienia to, że benedyktyni tynieccy, jezuici krakowscy, franciszkanie wieliccy, księża i siostry z Łagiewnik, siostry felicjanki, księża proboszczowie ze Skawinek, Palczy, Nowej Białej, Toporzyska i ksiądz z Myślenic informowali o zakażeniach.

INFORMACJA O (TEJ) CHOROBIE TO WYRAZ TROSKI O LUDZIMartwi informacja o rekordowej liczbie osób, których dotknęła…

Opublikowany przez Damiana A. Muskusa Piątek, 25 września 2020

Apel biskupa można potraktować jako sugestię, że niektórzy księża nie chcą informować o zakażeniach koronawirusem. „Szczera informacja o niebezpieczeństwie wyzwala lawinę modlitw, umacnia wzajemne zaufanie duszpasterzy i wiernych, umożliwia ludziom obserwację stanu swojego zdrowia, a także podejmowanie profilaktycznych działań w celu zminimalizowania transmisji wirusa na innych” – podkreślił biskup Damian Muskus.

(red)

Zobacz także