Czy polityczny Kraków rzeczywiście żyje transferami do ruchu Szymona Hołowni?

Musisz przeczytać

Do dziennikarzy poszedł sygnał – radni małopolskiego sejmiku z Koalicji Obywatelskiej przejdą do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Na portalu Rzeczpospolitej pojawiła się nawet analiza Michała Kolanko. Jaka jest prawda?

„Czym żyje polityczny Kraków? Ostatnie kilkadziesiąt godzin – jak wynika z naszych kuluarowych rozmów – to spekulacje, czy, kiedy i kto przejdzie w Krakowie i Małopolsce do ruchu Szymona Hołowni. Z Platformy Obywatelskiej. Rozmowy trwają, a informacje o nich trafiły też do dziennikarzy” – pisze Michał Kolanko z Rzeczpospolitej. Sugeruje też, że z PO odejdzie poseł Ireneusz Raś.

Rzeczywiście do dziennikarzy poszedł sygnał o takich rozmowach. Co ważne sygnał wyszedł ze środowiska związanego ze Zjednoczoną Prawicą, a można nawet powiedzieć – z Porozumieniem Jarosława Gowina.

My też próbowaliśmy potwierdzić te rewelacje – w kuluarowych rozmowach wszyscy zainteresowani zaprzeczają. Polska 2050 nie rozmawia z radnymi sejmiku z PO, radni PO też o tym nie słyszeli, a poseł Raś zarzeka się, że nie przechodzi do Szymona Hołowni. Może wszyscy kłamią, czas pokaże… Michał Kolanko twierdzi, że to kwestia kilkunastu najbliższych godzin, choć sygnał do dziennikarzy mówi raczej o kilku tygodniach. Może przeciek spowodował przyspieszenie…

Warto jednak zwrócić uwagę, że przeciek wyszedł z obozu politycznego stojącego po przeciwnej stronie barykady. Równie dobrze może być tak, że to próba odwrócenia uwagi od problemów Zjednoczonej Prawicy w Małopolsce, która w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. A od osoby obracającej się w politycznych kuluarach, która nie jest związana ani z PO, ani PiS, usłyszeliśmy, że Porozumienie Jarosława Gowina powinno zająć się swoimi sprawami, bo prezes PiS wydał już polityczny wyrok na Jarosława Gowina. Jego wykonanie to też kwestia czasu. Też można by się pokusić o analizę wykazującą prawdopodobieństwo takiego finału.

Nie – to nie jest podważanie analizy Michała Kolanko. Jak napisał sam autor – wszystko jest płynne i wszystko może ulec jeszcze zmianie. Gdybym to ja miał spekulować, to stwierdziłbym nawet, że Polska 2050 Szymona przejmie schedę po Platformie. Choć nie jest to oczywiście kwestia kilkunastu najbliższych godzin.

Grzegorz Skowron

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca