Krakowski radny zajmuje się nielegalnym hazardem? Ministerstwo Finansów zablokowało jego stronę

Ministerstwo Finansów zablokowało stronę internetową radnego Łukasza Wantucha GramySystemem, na której zachęcał do gry systemowej w Lotto i Euro Jackpota. Strona radnego znalazła się w ministerialnym wykazie domen oferujących nielegalny hazard. – To pomyłka i nadgorliwości jednej z urzędniczek – twierdzi Łukasz Wantuch. I zapewnia, że wszystko, co robił za pośrednictwem zablokowanej strony, jest legalne i dozwolone.

Przez stronę internetową radnego Wantucha można było dokonywać wpłat na grę systemem w Lotto i Eurojackpot. W razie wygranej była ona dzielona proporcjonalnie do wpłaconych kwot. Ale obecnie po wpisaniu adresu internetowego GramySystemem, pojawia się komunikat z ostrzeżeniem, że próbujemy wejść na „nielegalną stronę internetową” i że domena została zablokowana. To decyzja i działania Ministerstwa Finansów. „Ta domena internetowa została wpisana do Rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.
Pełna lista nazw domen wpisanych do Rejestru jest dostępna na stronie hazard.mf.gov.pl” – czytamy w komunikacie resortu finansów.

Według radnego Łukasza Wantucha jego działalność związana z grą systemową w Lotto i Euro Jackpota jest legalna. – Mam zarówno pismo z 2021 roku z MF oraz wyrok sądu z Poznania w identycznej sprawie. Wszystko jest legalne i dozwolone. Można kupować wspólnie losy Lotto i Euro Jackpota, zresztą sam Totalizator umożliwia taką opcję – zapewnia radny.

Łukasz Wantuch przyznaje, że zablokowanie strony to nieprzyjemna dla niego sprawa, która wynika „z błędu Ministerstwa Finansów oraz swego rodzaju „uroczej” nadgorliwości jednej z urzędniczek”. Jego zdaniem nieporozumienie będzie można łatwo wyjaśnić, a odpowiednie pismo wysłał już do Ministerstwa Finansów.

Blokada jego strony nie zakończyła działalności związanej z grą systemową. – Przez pewien czas nasza strona GramySystemem będzie dostępna pod adresem zapasowym – nie ukrywa radny Wantuch.

(GS)

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie