Czy w wigilię, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok parkowanie w Krakowie jest płatne?

W okresie świątecznym zmieniają się zasady parkowania w Strefie Płatnego Parkowania . Zarówno w wigilię jak i w oba dni Bożego Narodzenia parkowanie będzie darmowe. Natomiast, w sobotę, 6 stycznia (Święto Trzech Króli) parkowanie będzie płatne.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa w wigilię (24 grudnia) zawieszone będzie działanie Stref Płatnego Parkowania.  Dla kierowców to oznacza, że nie trzeba będzie płacić za parkowanie samochodu.

Podobnie będzie w kolejne dni świąteczne, czyli 25 i 26 grudnia. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać dopiero od środy, 27 grudnia. Dobra wiadomość jest taka, że nie zapłacimy za postój w strefie w Nowy Rok. 

Jak przypomina ZDMK  połowie maja br. zaczęły obowiązywać nowe zasady w Obszarze Płatnego Parkowania w mieście. Według nich opłaty za parkowanie nie są pobierane w niedziele oraz wybrane dni świąteczne.

Obszar płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje w godz. 10.00–20.00. Opłata w podstrefie A za godzinę postoju wynosi 6 zł, w podstrefie B – 5 zł, a w podstrefie C – 4 zł.

 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie