Czy woda w Zalewie Nowohuckim będzie czysta? ZZM wpadł na niezwykły pomysł

Musisz przeczytać

Celem Zarządu Zieleni Miejskiej jest oczyszczenie wody w Zalewie Nowohuckim, dlatego do akwenu zostały wpuszczone młode szczupaki, które mają pomóc w poprawie jakości środowiska wodnego. Rybki konsumują duże ilości fitoplanktonu, który zanieczyszcza wody jeziora. Ponadto zostaną zamontowane specjalne fontanny.  

– Duże organizmy wchodzące w skład zooplanktonu są z kolei w naszych warunkach podstawowym pokarmem drobnych ryb karpiowatych, których populacje w jeziorach zeutrofizowanych zazwyczaj znacznie zwiększają swą liczebność. Chodzi tu głównie o populacje drobnej płoci, leszcza, krąpia, uklei. Głównymi metodami ograniczania liczebności tych zespołów ryb jest wprowadzanie dużych ilości drapieżników, najczęściej szczupaka – tłumaczy na Facebooku ZZM. 

Inną metodą jest odławianie płoci, leszcza, krąpia i uklei za pomocą dużych sieci ciągnionych. Ponadto zostaną zamontowane fontanny napowietrzające wody w zalewie. 

🔱 Nasz cel- czysta woda w Zalewie 🧩 Ważnym elementem, który przyczyni się do czystości wody w zalewie to równowaga…

Posted by Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie on Sunday, May 3, 2020

Przekroczone normy

W październiku ubiegłego roku przeprowadzono badania, z których wynikło, że normy obecności bakterii E. coli w wodzie zostały przekroczone o 730 procent. Oznacza to, że kąpiel w zalewie może grozić biegunką, zapaleniem żołądka i płuc czy sepsą! Wkrótce przekonamy się, czy szczupaki pomogą w oczyszczeniu wody. 

Zalew Nowohucki to raj dla bakterii E.coli! Szokujące wyniki badań!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca