Czy zawody w jedzeniu kremówek papieskich to obrażanie uczuć religijnych?

Zawody w jedzeniu papieskich kremówek, które miały się odbyć 25 sierpnia w Wadowicach, zostały odwołane. Oficjalnie z powodu pandemii koronawirusa. Ale zanim organizatorzy zrezygnowali z zawodów jedzenia kremówek na czas i na ilość, pojawiły się skargi, że taka impreza może obrażać uczucia religijne.

„Organizacja wydarzenia „Zawody w jedzeniu kremówek papieskich wraz z licznymi atrakcjami i konkursami”, które miało odbyć się w dniu 25.08.2020r. w Wadowicach w związku z rozszerzającą się pandemią zostaje ODWOŁANE !!! Zorganizowanie takiego typu zawodów może stanowić zagrożenie dla uczestników, dlatego też zawody się nie odbędą”- donosi portal wadowice24.pl.

Ale zanim poinformowano o tej decyzji do Urzędu Miasta wpływały skargi na organizatorów zawodów jedzenie kremówek na czas. Skarżący twierdzili, że to obraża ich uczucia religijne.

Zawody miały się odbyć w trzech konkurencjach:
1. Jedzenie kremówek na czas.
2. Jedzenie kremówek na ilość.
3. Zawody rodzinne w jedzeniu kremówek na czas.

atrakcjewadowice.pl

Ta nietypowa rywalizacja się nie odbędzie…

Kremówki papieskie „narodziły się” w 1999 roku podczas pielgrzymki do Polski Jana Pawła II. To wtedy w Wadowicach wypowiedział słynne słowa: „A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze”.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie