„Czytelnik Roku 2022”. Biblioteka Kraków nagrodziła swoich czytelników

Za nami gala finałowa konkursu „Czytelnik Roku 2022”. 12 marca w Teatrze Scena STU wręczono nagrody i przyznano tytuły „Czytelnika Roku 2021” w czterech kategoriach wiekowych oraz tytuły „Czytającego Rodzica” i „Zaczytanego Seniora”. W tegorocznej  edycji konkursu wzięło udział  ponad 900 czytelników. To rekord w historii konkursu.

Tytuł „Czytelnika Roku” otrzymały osoby, które zebrały co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki oraz co najmniej jedną pieczątkę za udział w rekomendowanym przez Bibliotekę Krakowską wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym. Do zgarnięcia był także tytuł „Czytający Rodzic”, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do lat 6, które zgłosiły się do konkursu.

Biblioteka Kraków przypomina, ze od 2 lutego 2023  trwa już kolejna edycja konkursu. W konkursie może wziąć udział każdy czytelnik. W każdej filii bibliotecznej Biblioteki Krakowskiej można odebrać specjalny Paszport Czytelnika, a następnie po prostu czytać książki lub słuchać audiobooków i zbierać pieczątki, aby wygrać nagrody i tytuł „Czytelnika Roku”. Wystarczy mieć aktywną kartę do czytania.

Zgodnie z regulaminem tytuł „Czytelnika Roku” otrzyma uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwracane książki oraz co najmniej 1 pieczątkę za udział w rekomendowanym przez Bibliotekę Krakowską wydarzeniu kulturalnym (np. Tydzień Bibliotek, Narodowe Czytanie, Piknik w Bibliotece Głównej czy wręczenie Krakowskiej Nagrody Książki Miesiąca). Do zgarnięcia jest również tytuł „Czytający Rodzic”, skierowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6 roku życia, które zgłosiły się do konkursu. Konkurs trwa do 31 grudnia 2023, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, ufundowanych przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia, nastąpi w lutym 2024.

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie