Czyżyny (prawie) uratowane. Deweloper nie wytnie 51 drzew?

Trudno w to uwierzyć! Deweloper stawiający osiedle Avia w Czyżynach, firma Budimex, jest gotów z rezygnacji budowy dwóch bloków, które miały zostać siłą wciśnięte między istniejące już budynki. Miasto chce odkupić działkę z 51 drzewami.

W zeszłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne pomiędzy krakowskimi urzędnikami a przedstawicielami firmy Budimex w sprawie planowanej inwestycji mieszkaniowej niedaleko pasa startowego w Czyżynach, na działce nr 299/2, obręb 7 – Nowa Huta. Przypomnijmy, że zgodnie z planami, miała tam powstać inwestycja mieszkaniowa.

Inwestor – w ramach przygotowywania projektu – wystąpił do Miasta o pozwolenie na wycinkę 51 drzew celem zrealizowania czterech budynków wielorodzinnych ośmiokondygnacyjnych, na co urzędnicy nie wydali zgody, a sprawa trafiła do sądu.

Wydaje się, że po ostatnim spotkaniu z przedstawicielami firmy Budimex istnieją realne szanse na kompromisowe rozwiązanie. – Omówiliśmy kwestię możliwości nabycia przez Miasto działki nr 299/2, obręb 7 – Nowa Huta. Takie rozwiązanie pojawiło się kilka tygodni temu. Zgłoszona została też kolejna propozycja, która może przybliżyć nas do ugody w tej sprawie – informuje Marta Witkowicz, dyrektor Wydziału Skarbu Miasta.

Na czym miałoby polegać kompromisowe rozwiązanie? Jak informuje dyrektor Witkowicz, deweloper jest gotowy ograniczyć zabudowę do dwóch budynków oraz zachować szpaler 51 drzew. Na pozostałej części działki zostanie urządzony teren zielony, który będzie stanowił przedmiot nabycia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków.

Nowe rozwiązanie wychodzi naprzeciw postulatom mieszkańców tej okolicy. Propozycja Budimexu jest obecnie analizowana.

(wm, krakow.pl)

fot. Budimex Nieruchomości

Czyżyny nad przepaścią! „Słoiki” walą drzwiami i oknami

Najnowsze

Co w Krakowie