Daniel Obajtek na językach w Sejmie. „Dwie mowy obrończe”

W nocy z czwartku na piątek posłowie dyskutowali w Sejmie na temat Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, który przed laty został uniewinniony.

Zastępca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski (w Sejmie zabrakło jego przełożonego Zbigniewa Ziobro) opowiadał posłom o działaniach prokuratury o sprawach, w których podejrzanym lub oskarżonym był Obajtek. To pokłosie afery z taśmami Obajtka, które opublikowała kilka miesięcy temu „Gazeta Wyborcza”.

– Bardzo bym prosił, żebyście mnie państwo nie obrażali i nie nazywali, że jestem adwokatem. Jestem prokuratorem. Rozumiem różne inne stwierdzenia, ale proszę nie nazywać mnie adwokatem – bronił się przed zarzutami posłów opozycji Święczkowski. W podobnym tonie wypowiadał się poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Małopolski poseł Marek Sowa, który od początku bada sprawę Obajtka nie krył oburzenia. Nazwał ich wypowiedzi „mowami obrończymi”.

Wysoka Izba wprowadzając do porządku informację o #AferaObajtka oczekiwała rzetelnej informacji opartej na faktach, a usłyszała dwie mowy obrończe w interesie Daniela #Obajtka❗Dlatego postaram się przytoczyć wszystko to, co zostało opisane w akcie oskarzenia skierowanym przez prokuraturę okręgową w Ostrowie Świętokrzyskim do sądu w Sieradzu❗🔈Włączcie dźwięk❗

Posted by Marek Sowa Poseł na Sejm RP on Thursday, June 24, 2021

Najnowsze

Co w Krakowie