Darmowa komunikacja miejska dla uczniów

Przedszkolaki i i uczniowie krakowskich podstawówek będą za darmo jeździć autobusami i tramwajami. Nowe prawo wchodzi w życie od nowego roku szkolnego, czyli od 1 września. Ważne jest, aby dzieci miały ze sobą ważna legitymację szkolną.

Wszystkie dzieci do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego mogą jeździć komunikacją miejską na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna podróżującego z dzieckiem.

– W przypadku dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych nie ma wielkiego problemu bo”na oko” widać, że takie dziecko jest uprawnione do przejazdu. Szczegółowe kontrole będą natomiast w przypadku starszych dzieci, gdy nie jest tak łatwo stwierdzić, czy mamy do czynienia z uczniem szóstej klasy podstawówki, czy już pierwszej klasy gimnazjum – mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Uprawnione dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I [Miasto Kraków] i II [Aglomeracja].

Uczniowie pozostałych szkół, zlokalizowanych poza granicami Gminy Miejskiej Kraków będą miały nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie