Darmowe szczepienia dla najmłodszych! Kto i gdzie może skorzystać?

W Szpitalu im. Żeromskiego będzie można bezpłatnie skorzystać ze szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym oraz meningokowym, a także przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Program skierowany jest do najmłodszych pacjentów. 

Informacja i zapisy prowadzone są w Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci w czwartek w godz. 10.30- 17.00, w pozostałe dni w godz. od 7.00 do 14.00 pod numerami telefonów 12 622 94 63 lub 734 218 445.

  • Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do trzech lat mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) skierowany jest do dziewczynek w wieku 11 i 12 lat zamieszkałych na terenie Miasta Krakowa. Tego typu szczepionki są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Lekarze zalecają ich przyjęcie jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. W Polsce szczepienia na HPV nie są jednak refundowane, a rodzice, którzy chcą, by ich pociechy skorzystały z tego rodzaju ochrony, muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni. Dzięki miejskiemu programowi młode krakowianki mogą skorzystać z profilaktyki bez opłat.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz. Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia.

W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zamieszkania.

Programy realizowane będą do 30 listopada lub do wyczerpania ilości szczepionek.

krakow.pl/js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie