Decyzja sądu w Krakowie: areszt dla męża znanej dziennikarki TVP

Musisz przeczytać

Krakowski sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla byłego posła SLD – Piotra M. Oskarżony o przywłaszczenia środków prywatnej uczelni i wyłudzenia to mąż znanej dziennikarki Magdaleny Ogórek, prowadzącej programy publicystyczne w TVP, kiedyś kandydatki SLD na prezydenta RP.

Informacje o zatrzymaniu Piotra M., postawieniu mu zarzutów i aresztowaniu na 3 miesiące podały m.in. Gazeta Wyborcza i TVN24. Sprawą zajmuje się krakowska prokuratura i to na jej wniosek mąż Magdaleny Ogórek został decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące.

Jak informuje portal tvn24.pl, zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę uczelni wyższych oraz wyłudzenia. Piotr M. miał m.in. przekazywać środki uczelni (ponad 500 tys. zł) na inne konta bankowe i je przywłaszczać. Zarzuty dotyczą także wyłudzenia 2,6 mln złotych na szkodę osoby prywatnej, naruszenia praw pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieuregulowanie składek na ubezpieczanie społeczne na ponad milion złotych.

„Zatrzymany w piątek mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie Piotra M. na trzy miesiące z uwagi na „wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów i obawę matactwa procesowego”. Tego samego dnia krakowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zarządził zastosowanie aresztu na trzy miesiące” – podaje Gazeta Wyborcza.

I przypomina, że Piotr M. to były polityk i rektor prywatnych uczelni. W latach 1991–1993 był posłem z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Później pracował w administracji rządowej oraz na prywatnych uczelniach wyższych. Był rektorem na Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie i Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie.

Do sprawy odniosła się już Magdalena Ogórek. W oświadczeniu podkreśliła, że sprawa męża jej nie dotyczy i zażądała poszanowania prywatności – swojej i jej córki.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca