Demolka na Grzegórzeckiej trwa w najlepsze [WIDEO]

Wczoraj się zaczęło. W środę rozpoczęły się prace przygotowawcze wprowadzające do remontu torowiska na ul. Grzegórzeckiej.

W ruch poszedł ciężki sprzęt:

 

W sobotę prace wejdą w kolejny etap, wtedy ruszą prace budowlane związane z koniecznością wprowadzenia objazdów. Pierwszy etap, wiążący się z największymi utrudnieniami, realizowany w rejonie skrzyżowania z al. Daszyńskiego, zakończy się w nocy z wtorku na środę (15/16.08). Z kolei drugi etap prac, czyli roboty w rejonie ul. Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do poniedziałku (21.08). Wykonawca zadeklarował, że o ile pozwoli na to bezpieczeństwo prowadzenia prac, udostępni czasowo przejazd przez ul. Grzegórzecką.

Roboty przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach – w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W pierwszym etapie wykonawca skupi się na pracach zlokalizowanych bliżej al. Daszyńskiego. W związku z tym ul. Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się 16 sierpnia, ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Niemniej będzie istnieć dodatkowa możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską, oraz al. Daszyńskiego.

(wm, ZIKiT)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie