Deportowani Polacy wylądowali w Krakowie. Mieli sporo na sumieniu

W ciągu ostatnich trzech dni, z powodu złamania przepisów prawa, wydaleni z Norwegii, Wielkiej Brytania oraz Niderlandów zostali trzej Polacy.

Pierwszy z mężczyzn wyjechał do Norwegii dwa dni wcześniej, jak deklarował, w celu turystycznym.  Nie nacieszył się jednak zabytkami Oslo, ani też widokiem fiordów, ponieważ tuż po wylądowaniu na miejscowym lotnisku dokonał kradzieży … 4 kartonów papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i wydalony do Polski.

– Na pokładzie samolotu z Londynu przyleciał do Krakowa kolejny deportowany.  Mężczyzna od 2019 r. przebywał i pracował w Wielkiej Brytanii. Jego zarobkowy pobyt skończył się jednak wyrokiem 25 miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia (m.in. za wybicie szyb w trzech samochodach).  Po odbyciu w brytyjskim zakładzie karnym 13 miesięcy i 9 dni z zasądzonej kary, mężczyzna został wydalony do Polski – informuje straż graniczna.

Ostatni z wydalonych przyleciał  do Krakowa z  Amsterdamu. 37-latek opuścił Polskę w roku 2019 w celu zarobkowym. W marcu 2020 r. został zatrzymany za kradzieże i skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności. Po odbyciu kary został deportowany drogą lotniczą do Polski oraz objęty 2-letnim zakazem wjazdu do Holandii. Ponadto, po wylądowaniu w Krakowie okazało się, że obywatel RP jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Skarżysku-Kamiennej, w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz doręczenia wezwania.

Ile idzie paczka z Polski do Holandii?

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie