Dewastował nagrobki, grozi mu osiem lat odsiadki

Fot. dialektika.org

Policjanci z komisariatu policji przy ul. Zamojskiego zatrzymali mężczyznę okradającego nagrobki na Cmentarzu Podgórskim.

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze z komisariatu policji przy ul. Zamojskiego zostali powiadomieni przez pracowników podgórskiej nekropolii o ujęciu „cmentarnej hieny” odrywającej z nagrobków krzyże i litery.

– Gdy policjanci przybyli na miejsce, znaleźli przy 38-latku reklamówkę, w której znajdowały się skradzione rzeczy, a także narzędzia, które posłużyły do dewastacji pomników nagrobkowych – informuje Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości. Przyznał się do kradzieży i zniszczeń, ale odmówił składania wyjaśnień, co do motywu swojego działania.

Podejrzany usłyszał zarzuty okradania grobów oraz zniszczenia mienia, za co grozi mu kara więzienia do ośmiu lat.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 800 zł, jednak nie jest wykluczone, że suma strat może być wyższa, trwa bowiem ustalanie czy są w tej sprawie kolejni pokrzywdzeni.

Zobacz także