Deweloper buduje, ZDMK wprowadza ruch wahadłowy na dwa miesiące

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy fragmentu ulicy Barskiej. Zajęta została połowa jezdni na odcinku od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. Konopnickiej, wprowadzono ruch wahadłowy.

Zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie wprowadzono na początku listopada. Są one związane z inwestycją deweloperską, w ramach której powstanie hotel przy ul. Konopnickiej.

W poniedziałek inwestor przystąpił do kolejnego etapu prac, polegającego m.in. na przebudowie sieci wodociągowej, a także budowie kanalizacji teletechnicznej i instalacji krawężników. W tym etapie wygrodzona została połowa jezdni ul. Barskiej na odcinku od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. Konopnickiej (w pierwszej kolejności jezdnia południowa).

W związku z pracami wprowadzono ruch wahadłowy, który jest kierowany poprzez sygnalizację świetlną. W razie konieczności ruchem będą kierować osoby uprawnione. Dotychczasowe przejścia dla pieszych na ul. Barskiej i Komandosów zostały zlikwidowane i zastąpione przejściami tymczasowymi, zlokalizowanymi nieco dalej, poza zakresem prac.

Taka organizacja potrwa do 16 lutego 2024 r. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września przyszłego roku.

Michał Lop

 

Najnowsze

Co w Krakowie