Deweloper postawił apartamenty dla jeży! Zwierzaki otrzymały własne domki!

Kolczaste zwierzaki otrzymały drewniane domki na Grzegórzkach. Obecnie jeże zamieszkają w dwóch apartamentach, które znajdują się w okolicy ul. Bobrowskiego. Inicjatorami akcji było stowarzyszenie Zielone Grzegórzki, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz deweloper Cordia Polska. Czy jeżom spodobają się nowe mieszkania?

By chronić kolczaste zwierzaki na Grzegórzkach zostaną wprowadzone ekostrefy. W specjalnie oznaczonych miejscach nie będzie koszona trawa. Pozwoli to jeżom przetrwać zimę i będą mogły czuć się bezpiecznie. 

Dla komfortu zwierzaczków stworzono również specjalne domki. Mają labiryntową konstrukcję, dzięki której do jeżowego apartamentu nie będzie mógł dostać się drapieżnik. 

Uwaga! Dzisiaj na terenie zielonym przy ul. Bobrowskiego na Grzegórzkach postawiliśmy pierwsze dwa nowe domki dla jeży….

Posted by Zielone Grzegórzki on Tuesday, November 5, 2019

Co należy lub nie należy robić przy domku jeża? Wbrew powszechnej opinii zwierzątka nie lubią jeść jabłek. Zabrania się dokarmiania jeży, a także hałasowania w okolicy jeżowego lokum. Spacerowiczów uprasza się o pilnowanie pupili, które mogą przestraszyć zwierzaczka. Jeże potrzebują spokoju, więc nie należy zaglądać do domku. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie