Deweloper sprzedał miastu park. „Po kosztach”

630 tys. złotych zapłaciło miasto za 22-arowy park na Górce Narodowej  przy ulicy Banacha. Wcześniej ten teren należał do dewelopera, według którego wartość działki to 3 miliony złotych.

Działka, którą właśnie nabyło miasto, wcześniej należała do dewelopera Dom Development. Deweloper przy okazji budowy nowego osiedla 5-piętrowych budynków, utworzył 22-arowy teren parkowy z placem zabaw dla dzieci i strefą wypoczynku dla dorosłych

 – W parku są ławki, leżaki, stoliki piknikowe, stoły do gry w szachy i tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Na miejscu powstał także plac zabaw z podziałem na strefy dla dzieci w różnym wieku, w którym ustawiono zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki oraz zjazd linowy. Jest tam również 20 nowych drzew oraz kilkaset krzewów – podaje Dom Development. Dodatkowo „dosadzono jeszcze 20 nowych oraz kilkaset krzewów”

fot. materiały prasowe

Jak wyliczył deweloper całość inwestycji związanej z zakupem działki oraz urządzeniem terenu  kosztowała blisko 3 mln złotych.  Miasto kupiło ten teren za 630,4 tys. zł.

– Sprzedajemy ten teren miastu i to za kwotę znacznie niższą niż nasze koszty. Dzięki temu, dokładamy swoją cegiełkę do ochrony terenów zielonych i tworzenia nowych parków na terenie Krakowa. – mówi Marcin Rams, Prezes Zarządu Dom Development Kraków. 

Dlaczego deweloper sprzedaje działkę poniżej kosztów?

 – Dokładamy swoją cegiełkę do ochrony terenów zielonych i tworzenia nowych parków na terenie Krakowa – wyjaśnia Marcin Rams

W ramach inwestycji w tym roku  ukończono realizację 6 budynków, w których powstały łącznie 324 mieszkania i lokale usługowe, a w budowie są 4 kolejne.

(JS)

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie