Diler narkotyków wpadł w ręce policji w Bronowicach

Musisz przeczytać

Krakowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu IV Policji w Krakowie penetrując środowisko przestępcze zdobyli informacji, że dwóch młodych mężczyzn wynajmujących wspólnie mieszkanie w Bronowicach, może posiadać znaczne ilości substancji psychotropowych, Narkotyki mają być sprzedawane i rozprowadzane w Krakowie.

Kilka dni temu, 19 lipca 2021 r. funkcjonariusze poszli do wytypowanego mieszkania. Zanim weszli do bloku zauważyli, że wyszedł z niego mężczyzna, którego szukają. Po wylegitymowaniu 22-latka policjanci udali się z nim do wynajmowanego mieszkania. Już od progu kryminalni poczuli charakterystyczny zapach marihuany. W międzyczasie do mieszkania wrócił drugi z mężczyzn, podejrzewany 24-latek. Podczas przeszukania lokalu kryminalni z „czwórki” znaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma marihuany, wagę elektroniczną, woreczki z zapięciem strunowym oraz gotówkę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni na Komisariat IV Policji w Krakowie. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że zabezpieczony susz roślinny oraz rzeczy w całości należały do 24-latka. Drugi z mężczyzn po wykonanych czynnościach został zwolniony.
Na podstawie zebranych materiałów dowodowych 24-latek usłyszał zarzut posiadania, czynienia przygotowań oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.
21 lipca br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca