Dinozaury w nowych odsłonach. Niezwykły koncert plenerowy w Krakowie!

10 września 2021 roku w Hype Park w Krakowie odbędzie się plenerowy koncert zespołów Illusion i Luxtorpeda!

lllusion został założony zimą 1992 roku w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks–She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks–IMTM). W drugiej połowie 1992 r. grupa zagrała kilka koncertów w Niemczech. W maju 1993 r. zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in, w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu, po czym – co stanowiło jedną z nagród Marlboro Rock-in – pojawiła się w Szwajcarii na festiwalu Gampel (gdzie poprzedziła występ Erica Burdona z The Animals).

Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. „Illusion” było utrzymane w klimatach grunge, a także Pantery czy Cypress Hill. W nagraniu płyty gościnnie uczestniczyli wokalista Grzegorz „Guzik” Guziński (Ndingue, Red Rooster; później Flapjack) i gitarzysta Janek Sokołowski (eks–Apteka). Miesiąc po wydaniu debiutanckiego albumu Illusion wziął udział w Wojnie z trzema schodami w Gdańsku, w kwietniu 1994 r. ruszył na trasę wraz z Incrowd, w maju podczas finału następnej edycji Marlboro Rock-in wystąpił w Warszawie przed The Mission, a w sierpniu był jedną z gwiazd festiwalu w Jarocinie.

Rok po pierwszej płycie ukazała się „Illusion 2″. Bardziej przemyślana, bardziej dopracowana – wciągała w podróż po świecie potężnego brzmienia, ostrych, rwanych riffów i agresywnego wokalu Lipy. Po tej płycie Lipnicki został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii „najlepszy wokalista”. W marcu i kwietniu 1995 r. zespół zagrał kilkanaście koncertów w klubach całego kraju wraz z Flapjackiem i Dynamind. Koncerty stanowiły połączenie bezkompromisowej muzyki, żywiołowości i humoru. Podczas wspomnianej trasy Lipnicki i spółka poprzedzali także Pro Pain w warszawskim Colosseum. Ponadto grupa wzięła udział w Pożegnaniu Karnawału i Odjazdach w katowickim Spodku (podczas tej drugiej imprezy wyszła na scenę przed Therapy? i X-Blocks).

Luxtorpeda to z jednej strony solowy projekt Roberta „Litzy” Friedricha, z drugiej kapela czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w różnych konfiguracjach. Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. Luxtorpeda na swoim koncie ma cztery płyty studyjne: „Luxtorpeda”, „Robaki”, „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki” oraz MYWASWYNAS – czwarty długogrający album wydany 1 kwietnia 2016 roku przez S.D.C. (dystrybucja Universal Music Polska). Najnowsze wydawnictwo grupy – „Elektroluxtorpeda” to płyta z okazji X-lecia zespołu. Znajdziecie na niej zestaw znanych i lubianych utworów z repertuaru Luxtorpedy w zupełnie nowych aranżacjach. Nowe oblicze Luxów można nazwać ELEKTRO. Album ukaże się w sklepach sieci EMPIK i na empik.com, 7 maja, dwa dni przed 10. rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu. Symboliczna data premiery krążka, to 9 maja! Do nagrań zaproszono gości: DJ.BR – współproducenta płyty oraz sekcję dętą w składzie: Tomasz mazur, Józef Zatwarnicki, Dominik Szeszo. Nad nowym aranżem do utworu WILKI DWA czuwał Henryk „HENIO” Friedrich, który stworzył bity i muzyczną oprawę.

Illusion, Luxtorpeda

Kraków – 10.09.2021 – Hype Park ul Kamienna 12
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż- Płyta 79zł w dniu koncertu 90zł
Miejsca siedzące 89zł w dniu koncertu 100zł

Uwaga! Ograniczona sprzedaż biletów

Bilety do nabycia:BILETY ELEKTRONICZNE:Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/20739 (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)Bilety z systemu eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/illusion/Bilety z sieci EMPIK: https://empikbilety.pl/…/illusion-luxtorpeda/wrzesien-2021Bilety z systemu Going: https://goingapp.pl/kup…/illusion-luxtorpeda/wrzesien-2021Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/332720254944564Strona www: https://www.galicja.net/illusion-luxtorpeda/ BILETY TRADYCYJNE:Sieć sklepów EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce

Najnowsze

Co w Krakowie