Do dwóch razy sztuka. Rynek Kleparski doczeka się przebudowy

fot. ZDMK

To dobra wiadomość dla kierowców i pieszych. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał wykonawcę remontu ul. Rynek Kleparski.

Przymiarki do przebudowy tej ważnej ulicy trwały kilka lat. Na stan jezdni o chodników narzekali zarówno zmotoryzowani, jak i piesi.

W 2017 roku miasto miało gotowy komplet dokumentów, jednak plany spaliły na panewce, bo nie udało się znaleźć wykonawcy. Drugie podejście w końcu przyniosło rozstrzygnięcie. W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał firmę, która zajmie się przebudową.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, za kwotę 4,5 mln. złotych ulica zostanie wyremontowana na całej długości, tzn. od skrzyżowania z ul. św. Filipa, do ul. Basztowej.

Z przebudowy ucieszą się zapewne kierowcy – dla nich ZDMK zaplanował zatoki postojowe na odcinku od ul. Paderewskiego, postój będzie możliwy również bliżej ul. Basztowej.

Nowa nawierzchnia – zarówno jezdni, jak i chodników – będzie wykonana z kamiennej kostki, co ważne uda się zachować rosnące na Rynku Kleparskim drzewa, obszar ten wzbogaci się również o dwa nowe zieleńce.

Powody do narzekań będą miały jednak przekupki. Wzdłuż kamienic mają być ustawione stojaki rowerowe utrudniające nielegalny handel „byle czym”.

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, remont wspomnianej ulicy ma się zakończyć w czerwcu 2020 roku.

Zobacz także